W jaki sposób przygotować przewóz okien do domu?

Jak rozplanować przewóz okien do domu?

Okna PCV przynależą do przedmiotów, których przewóz potrzebuje zachowania nadzwyczajnej przezorności. Łatwo powiedzieć, ale w jaki sposób to uczynić? Proces transportu z uwagi na wielkość okien PCV i ich łamliwość,  najlepiej zlecić firmie spedycyjnej. Należy jednak uprzednio zadbać o przygotowaniu okien do transportu. W jaki sposób to zrobić? Okna muszą zostać zabezpieczone, oklejone folią strecz. W przypadku gdy przewozimy więcej niż tylko jedno okno, umieścić pomiędzy okna na przykład papierowy arkusz, żeby zabezpieczał przed zniszczeniem. Najwłaściwszą formą transportu okien PCV czy luster jest załadowanie na specjalny, wykonany z drewna stojak przeznaczony do przewozu okien. Jeśli fachowiec ma na aucie zamontowany stojak do przewozu okien PCV, wtedy mogą być one dostarczane bez opakowań. Okna okażą się transportowane taką metodą, iż będą się opierały o stojak. Okna za każdym razem powinny być zabezpieczone taśmami i matami, w taki sposób żeby nie uległy uszkodzeniu.

ATENCJA! Trzeba za każdym razem podpytać spedytora czy też dostarcza stojaków do transportu okien PCV. Nieraz mogą dołożyć oni dodatkową opłatę przy takim zleceniu.

Ile kosztuje transport okien do domu?

Wysokość opłaty przewozu okien PCV zależy od dystansu a także gabarytów i ilości okien.

Tranzyt okien PCV w Polsce

W momencie transportu pojedynczego okna PCV dla przykładu balkonowego koszt tego przewozu wynosi około 120-280 pln

Transport okien PCV do Anglii

Koszt tranzytu okien PCV z terenu Polski do odległego kraju wynosi 400 – 1100 pln

Jak da radę dostrzec przewóz okien do domu jest stosunkowo drogi więc powinno się spędzić wiele życia wyszukując najkorzystniejszej propozycji bądź zakupić okna PCV na miejscu i absolutnie nie interesować się transportem. Takie rozwiązanie oszczędzi nam mnóstwo kłopotów aczkolwiek asortyment za granicą może okazać się ubogi w porównaniu z Polską, która jest najważniejszym kontynentalnym eksporterem okien do domów.

Posted in transport and tagged , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *