Inspekcja Transportu Drogowego – co powinieneś wiedzieć?

ITD – czym się zajmuje?

Inspekcja Transportu Drogowego to mundurowa formacja, której kluczowym przeznaczeniem jest kontrolowanie kierowców i pojazdów ciężarowych. Do ich kompetencji należy po pierwsze sprawdzanie czy samochody nie mają niedozwolonej wagi, która zazwyczaj jest zawyżana przez przeciążenie aut oraz czy stan mechaniczny aut jest dobry. Urząd, którym jest ITP założony został 6

ITD została wykreowana po to, żeby realizować kilka niesamowicie istotnych zadań, do których zalicza się: reperacja bezpieczeństwa drogowego, wywieranie nacisku na zmotoryzowanych, aby przestrzegali oni przepisów ustawowych, przeciwdziałanie rozwojowi nieuczciwej konkurencji, wyeliminowanie zwyrodniałych zajść w transporcie drogowym oraz przeciwdziałanie zniszczeniu dróg. Wszystko to powoduje, że polepsza się ponadto stan planety. Ponadto funkcjonariusze ITD specjalizują się dodatkowo w tropieniu wykroczeń, jakie występują w transporcie samochodowym.

Kierowaniem Inspekcją Transportu Drogowego zajmuje się GITD. Rewident ów podległy jest ministrowi transportu. Do Inspecji Transportu Drogowego zalicza się ponadto sieć fotoradarów i detektory szybkości, które ulokowane są na ulicach i układy komputerowego poboru odpłatności.

Do kluczowych zajęć, którymi para się inspekcja drogowa przynależą inspekcje lokalne, które sieją popłoch pośród szoferów pojazdów ciężarowych. Do Inspekcji Transportu Drogowego nie należy jednak zaledwie kontrolowanie aut w trasie, ale ponadto inspekcja siedziby, którą posiada przewoźnik. Do aktualnych zadań ITD należy również trzymanie kontroli nad grupowym transportem ludzi. Wszystko po to, aby zapewnić stu procentową wiarygodność oraz ochronę najwyższej jakości transportu poprzez usunięcie z ruchu drogowego pojazdów wadliwych bądź w pewnym stopniu uszkodzonych.

Inspektorzy są w stałej kooperacji z takimi organami bezpieczeństwa jak SG, celnicy lub policja. Ponadto pozostają w kontakcie z innymi inspekcjami, takimi jak: lekarka, handlowa oraz Państwowa Izba Pracy.

Od końca lat 80 również ITD para się sprzedawaniem licencji na transport międzynarodowy.

Posted in informacje and tagged , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *