Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie działalności?

Czy mechanik musi mieć pozwolenie na prowadzenie własnej działalności?

    Chcesz założyć w niedługim czasie auto warsztat? Zatem musisz funkcjonować całkowicie zgodnie z prawem. Odnośnie tego pewnie żaden z mechaników nie powinien miewać większych wątpliwości. Nikt nie powiedział, że założenie warsztatu samochodowego jest takie łatwe. Jednak dasz sobie radę.

    Z całą pewnością należałoby najpierw wertować dokładnie fora. No co jak co, lecz bardzo często właśnie na forach zdołamy znaleźć sporo ciekawych treści o pozwoleniach. Nierzadko mechanicy całkiem chętnie chcą dzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. To wielce pocieszające, bo początki pewnie nie są zbyt łatwe.

    Zwróćmy uwagę, że jeśli będziemy wykonywali usługi instalacyjne, tzn. chodzi o montowanie gazu, bez najmniejszego cienia wątpliwości powinniśmy posiadać stosowne uprawnienia. To samo jeżeli będziemy grzebać w elektronice czy silniku. Pewnie oczywiste, że chociaż większość usług motoryzacyjnych nie stanowi dla fachowego mechanika dużego kłopotu, to jednak istnieją pewne kwestie, które wymagają stosownych uprawnień. No i bardzo dobrze, przecież chodzi o tutaj o nasze bezpieczeństwo!

    Należy mieć także mieć pozwolenie środowiskowe. To chyba oczywiste, że zwłaszcza po wejściu Polski w struktury UE, to wszystko co związane z ochroną środowiska naturalnego jest wielce istotne. Trzeba mieć nadzieję, że Polska będzie takim krajem, w którym to mechanicy umieją zadbać o naturę.

    Krótka piłka – pozwolenia są w istocie potrzebne, chociaż na całe szczęście nie ma ich aż tak wiele.

Autor wpisu: taśma z nadrukiem specyfikacja

Posted in mechanika and tagged , , .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *